Štěk

10.10.2007 - 28.1.2015

NIKDY NEZAPOMENEME. 

 

 

Štěk se narodil 10.10.2007. Je to labradorský retrívr bez PP čokoládové barvy. Nepochází zrovna z ideálního prostředí, přesto (nebo možná právě proto) miluje lidi a dává jim to všemožně najevo. Je to tzv. pusinkovací pes, pusu a olíznutí vnutí každému, kdo se ocitne hlavou na jeho úrovni. Pro jídlo a pamlsek by položil život, krmení je jeho nejoblíbenější část dne. Na druhém místě mezi oblíbenými činnostmi je aportování čehokoliv a obecně veškeré procházky a výlety. Jeho nadšené oči při vytažení létajícího talíře jsou pro člověka největší odměnou. 

Štěk je, jak já říkám, uremcaný pes. Často se hučením, mručením a bručením vyjadřuje a jakoby komentuje danou situaci či se něčeho dožaduje. Jeho mocné zívnutí je slyšet široko daleko a nejraději si je šetří na moment, kdy vylezeme z bytu, aby to slyšeli skutečně všichni.

Štěk se mnou dojížděl od svých čtyř měsíců každý den do práce. Pracovala jsem jako speciální pedagog ve Sdružení "Piafa" ve Vyškově a dostala jsem se tak ke canisterapii, o které jsem toho do té doby moc nevěděla. Štěk si přirozeně od malička zvykal na nejrůznější podněty a množství lidí. Docházel se mnou nejčastěji na běžnou základní školu a do domovů pro seniory. Po roční pauze jsem se do této organizace vrátila. Štěk mezitím úspěšně složil canisterapeutické zkoušky a aktivně se canisterapii věnuje.

Listopad 2010.

 

© 2009 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode